Konec roku a s ním spojené bilancování

18. prosince 2017 v 15:16 | Píšťalka

Konec roku se blíží, a tak čím dál častěji přemýšlím, jaký vlastně byl a zda v tom následném potřebuji něco změnit. Rozdělím své myšlenky do několika okruhů:
  1. Rodina: Se svou rodinou vycházím dobře. Mají mě rádi, berou mě takovou, jaká jsem. Ráda a často se vracím domů. Ani můj sedmiletý vztah nezaznamenal až na výjimky žádné velké bouřky. Kromě toho, že už by bylo načase posunout se někam dál...
  2. Přátelé: Říkám na rovinu, že jich moc nemám. Pravidelně se vídám s několika lidmi, se kterými si momentálně rozumím, někdy také nerozumím. Nepravidelně se setkávám s několika málo dalšími, které mám ráda. Plno lidí, které mám rovněž ráda, už nevídám, protože na to nemám čas, nebo proto, že se naše zájmy v posledních letech rozešly. Příští rok bych rozhodně měla (a chtěla) být v iniciování schůzek se svými přáteli aktivnější.
  3. Škola: Prozatím jsem nejhorší studentka velkého doktorátu na světě, ale budu se snažit to příští rok zlepšit =).
  4. Zaměstnání: Na úvod bych měla říct, proč ráda chodím do práce. Za prvé, máme unikátní sbírky, které korespondují s mým vědeckým zaměřením. Za druhé, mám ráda některé své blízké i vzdálené spolupracovníky. Za třetí, není tam nuda. Problém je v tom, že většinou zpracovávám jiné sbírky, než kvůli kterým jsem tam přišla a jsem zapojována do projektů, které mě nezajímají. Ani mé pracovní povinnosti momentálně nejsou pevně stanoveny, takže lítám od jednoho k druhému a dělám "holku pro všechno". A to, že je to v zájmu instituce, popř. že to tak chodí ve většině institucí tohoto typu, mi moc nepomáhá, protože jsem veskrze sobecká osoba, která si bere vše osobně. (Ano, je to tak).
Otázka CO S TÍM? je v případě čtvrtého bodu momentálně bez odpovědi. Volím taktiku vyčkávání - správná volba se jistě ukáže. A ačkoliv tuším, jak to dopadne, krajinu ve tmě neprohlédneš...
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama